جستجو
Filters
بستن

آموزش بافتنی - 6: آموزش بافت پیچ به زبان ساده

آموزش بافت پیچ به زبان ساده

آموزش بافتنی

آموزش بافت پیچ به زبان ساده

 

بافت پیچ خیلی ساده‌تر از آن است که به نظر می‌رسد. اگر شما بافت از زیر، بافت از رو، قرار دادن دونه‌ها روی یک میل دونه گیر، و شمارش دونه‌ها را بلد باشید، به راحتی می‌توانید بافت پیچ را انجام دهید. این کار با انتقال یک تعداد دونه به میل سوم، به نام میل پیچ و بافتن آن‌ها در یک ترتیب متفاوت انجام می‌گیرد. مثال‌های زیر، بافت پیچ روی 6 دونه را به تصویر کشیده‌اند بافت پیچ باید روی تعداد دونه‌های زوج (برای مثال، پیچ 4 دونه، پیچ 8 دونه، پیچ 10 دونه) اجرا شود. یک رَج پیچ، مطابق با الگوی ذیل، روی کار بافته می‌شود.

همانطور که گفتیم، بافت پیچ ساده، از طریق نگه داشتن یک یا چند دونه روی یک میل مخصوص بافت پیچ در جلو یا پشت کار، بافتن از زیر یا روی یک یا چند دونه بعدی از میل چپ و سپس بافتن از زیر را روی دونه در میل مخصوص بافت پیچ می‌باشد.

اینکه دونه‌های نبافته را در جلو یا پشت کار نگه داریم، جهت تقاطع بافت پیچ را برای ما تعیین می‌کند.

مفهوم در جلو یا پشت کار نگه داشتن دونه‌ها روی میل پیچ، را در تصاویر زیر ملاحظه می‌کنید.

آموزش بافت پیچ به زبان ساده

 

آموزش بافت پیچ به زبان ساده

 

آموزش بافت پیچ به زبان ساده

 

آموزش بافت پیچ به زبان ساده

 

سوال: میل‌های پیچ با اندازه‌ها و اشکال متفاوتی در بازار وجود دارند؛ کدام یک را باید انتخاب کنم؟

به خاطر داشته باشید که میل پیچ باید کمی باریک‌تر از میل‌های بافتنی شما باشد. چون اگر از میل پیچِ خیلی ضخیم استفاده کنید، دونه‌های شما شل بافته خواهند شد. همچنین شکل و نوع میل پیچ، کاملاً به تصمیم خودتان بستگی دارد. بسیاری از بافندگان، از میل پیچ شبیه به میل بافتنی استفاده می‌کنند، چون بافتن مستقیم با آن‌ها، راحت‌تر خواهد بود. دیگران از میل‌های پیچ قلاب شکل استفاده می‌کنند چون، دونه‌های رزرو شده روی میل پیچ، به راحتی از این نوع میل در نمی‌روند.  

آموزش بافت پیچ به زبان ساده

 

برای درک بهتر مفهوم پیچ در بافتنی، لطفاً ویدئوی زیر مشاهده بفرمایید.

نظر شما
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!