جستجو
Filters
بستن

آموزش ساخت گل سر نمدی با طرح خرس کوالا : پروژه شماره 33

آموزش ساخت گل سر نمدی با طرح خرس کوالا : پروژه شماره 33

آموزش نمد دوزی

خرید آنلاین پارچه نمدی

به مرکز آموزش آنلاین هنرهای دستی پارسی مید خوش آمدید. در ادامه معرفی پروژه‌های نمد دوزی، امروز روش ساخت یک گل سر نمدی با طرح خرس کوالا را به شما آموزش خواهیم داد.

 

اندازه نهایی این گل سر، فقط 6 سانتی‌متر است و به راحتی روی یک گیره سر انبری 48 میلی‌متری سوار می‌شود.

 

وسایل لازم برای ساخت گل سر نمدی

پارچه‌های نمدی رنگی به دلخواه شما

نخ دمسه یا عمامه با رنگ مرتبط با پارچه‌های نمدی

سوزن گلدوزی

قیچی تیز

یک پاپیون کوچک

یک گیره سر انبری

روبان گروگرین با عرض 1 سانتی‌متر و طول 12 سانتی‌متر

چسب حرارتی

مل مدادی

الگوی خرس نمدی

 

روش ساخت گل سر نمدی

ابتدا الگو را دانلود نموده و از آن پرینت بگیرید.

حال قطعات ترسیم شده در داخل الگو را برش زده و از روی آن‌ها، تکه پارچه های نمدی مورد نیاز را برش بزنید.

شما به دوتکه نمد برای سر خرس، 2 تکه برای گوش، 2 تکه برای گوش داخلی و یک تکه برای بینی کوالا نیاز دارید.

 

تکه‌های نمدی صورتی رنگ گوش داخلی را به تکه بزرگ گوش متصل نمایید. این کار باعث می‌شود که بعدا‍ اتصال گوش به سر کوالا راحت‌تر شود.

 

 اکنون اجازه بدهید تا صورت کوالا را ایجاد کنیم. سوزن گلدوزی را با یک رشته واحد از نخ دمسه یا نخ عمامه، نخ کنید.تکه نمد مربوط به بینی کوالا را روی تکه نمد صورت عروسک قرار دهید. بینی عروسک را با کمک کوک دندان موشی، به صورت آن بدوزید.

حال با کمک کوک بخیه، اجزاء صورت کوالا را بدوزید.

سوزن گلدوزی را با دو رشته از نخ دمسه صورتی (توجه داشته باشید که نخ دمسه از 6 رشته نخ تابیده تشکیل می‌شود)، نخ کنید. حال با کمک الگو به عنوان راهنما، طرح دهان خرس را روی صورت آن گلدوزی کنید. می‌توانید ابتدا با مل مدادی، خطوط چهره را روی نمد مربوطه ترسیم کنید تا بهتر بتوانید اجزاء صورت را گلدوزی نمایید. برای گلدوزی دهان، ابتدا از قسمت پایین بینی شروع کنید و ابتدا یک کوک عمودی بزنید و سپس از آنجا دو انشعاب ایجاد کنید. تا لبخند ایجاد شود.

اکنون زمان گلدوزی چشم‌ها رسیده است. از همان روشی که برای دوخت دهان کوالا استفاده کردید برای ایجاد چشم‌ها استفاده کنید. ابتدا با مل مدادی، خطوط چشم را ترسیم و سپس روی خطوط را با کوک بخیه گلدوزی نموده و در نهایت مژه‌ها را ایجاد نمایید.

 

حال برای سرهم کردن، تکه‌های مختلف نمدی عروسک کوالا، ابتدا تکه نمد مربوط به پشت سر خرس را روی یک سطح صاف بگذارید و پس از آن تکه‌های گوش خرس را روی آن قرار دهید طوری که کمی با تکه نمد زیرین، همپوشانی داشته باشد. سپس تکه نمد مربوط به صورت را روی سایر قطعات قرار دهید.

لایه‌های مختلف را با سوزن ته گرد و از ناحیه گوش، به هم متصل کنید. سوزن گلدوزی را با 2 رشته نخ از نخ دمسه، نخ کنید. حال دور تا دور کار را با کمک کوک دندان موشی بدوزید.

گلدوزی با کوک دندان موشی را از زیر گوش راست شروع کنید و دوخت را به سمت پایین ادامه دهید تا به گوش دیگر برسید. در قسمت گوش‌ها خیلی دقت کنید که دوخت شما، هر دولایه سر و لایه گوش (در بین آن‌ها) را با هم در برگیرد.

 

وقتی به نقطه ابتدای دوخت رسیدید، انتهای نخ را با دوبار کوک زدن محکم کنید. اکنون کوالای ما آماده شده است.

 

اکنون زمان متصل کردن پاپیون به گل سر می‌باشد. آن را با کمک چسب حرارتی به جای خود بچسبانید.

سپس باید خرس را به گیره سری که از قبل آن را با روبان پوشش داده‌ایم با چسب حرارتی بچسبانیم. این کار خیلی ساده است و ما یک آموزش کامل در این مورد را در این مقاله ارائه نموده ایم.

 

 وقتی گیره را با روبان پوشاندید، با استفاده از چسب حرارتی، یک خط چسب روی گیره ایجاد کنید و عروسک را مطابق شکل زیر به آن بچسبانید.

 

نظر شما
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!