جستجو
Filters
بستن

آموزش ساخت 12 گل زیبای نمدی

آموزش ساخت 12 گل زیبا با پارچه‌های نمدی

آموزش نمد دوزی

خرید آنلاین پارچه نمدی

به مرکز آموزش آنلاین هنرهای دستی پارسی مید خوش آمدید. با توجه به نزدیک بودن نوروز و حال و هوای عید، قصد داریم روش ساخت 10 نوع گل نمدی بسیار زیبا و 2 نوع برگ را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

1 آموزش ساخت گل شیپوری نمدی

گل شیپوری خیلی زیباست ولی نگهداری آن در خانه و مخصوصاً داخل آپارتمان، خیلی مشکل است. چون این گیاه برای گل دادن، به محیطی خنک نیاز دارد.

 

 

پس علیرغم اینکه هیچ چیز جای خود گل را نمی‌گیرد، بد نیست یک نسخه نمدی از گل شیپوری را با هم درست کنیم. خوبی گل نمدی در این است که هم زیباست و هم با دوام است.

با توجه به نزدیک بودن نوروز، یک گلدان گل شیپوری نمدی، زیبایی خاصی به دکوراسیون منزل شما خواهد بخشید.

2 – آموزش ساخت گل نرگس نمدی

قدیمی‌ترین نرگس زار ایران، متعلق به شهرستان بهبهان است که قدمت آن به دوران قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد. گلدهی نرگس همه ساله از نیمه دوم سال آغاز و تا پایان بهمن و گاهی نیز نیمه اول اسفند در بهبهان ادامه دارد.

در اصل هر وقت گل نرگس وجود دارد سرمای مطبوعی هم در کنار آن ادامه دارد. در نرگس‌زارهای بهبهان، چهار نوع گل نرگس شناسایی شده است که نرگس شهلا، وسعت بیشتری را در این مناطق به خود اختصاص داده است. (منبع: مجله اینترنتی دلگرم)

 

 

3 – آموزش ساخت گل نمدی بنفشه آفریقایی

بنفشه آفریقایی، به خاطر گل‌های کوچک زیبا و پرچم‌های زرد آن در وسط گل، مشهور است. علیرغم نام این گل، بنفشه آفریقایی به خانواده گل‌های بنفشه متعلق نیست. این گل از نظر گیاه شناسی، در واقع به خانواده جسنریان (Gesneriaceae) متعلق می‌باشد که گل پامچال نیز عضو دیگری از این خانواده است. خاستگاه و محل اصلی بنفشه آفریقایی، جنگل‌های انبوه مناطق گرمسیری در تانزانیا و آفریقاست.

بنفشه‌های آفریقایی به لحاظ ارتفاع، بین 2 تا 6 اینچ و از جنبه گسترش عرضی، حدود 6 تا 12 اینچ رشد می‌کنند. بنفشه‌های آفریقایی، گل‌های خوشه‌ای به رنگ‌های بنفش، ارغوانی، آبی کم رنگ، سفید یا گل‌های دو رنگ همراه با برگ‌های کرک دار را تولید می‌کنند.

 

 

4 – آموزش ساخت گل لاله نمدی

نام گل لاله از کلمه لال یا همان کلمه لعل از زبان سانسکریت به معنی «قرمز» گرفته شده‌است. واژه لاله، امروزه به گل‌های پیازداری گفته می‌شود که نام علمی آنها تولیپا و از راسته سوسن‌سانان و از تیره سوسنیان است و کاسه و جام آن تشکیل جامی کامل می‌دهد. شک نیست که واژه لاله به لال که به معنی «سرخ» است وابسته‌ است و گلی که لاله خوانده شده به مناسبت همین رنگ است.

علیرغم اینکه این گل به طور طبیعی در دشت‌ها و کوهستان‌های ایران می‌روید ولی مردم با گفتن «گل لاله» در واقع گل شقایق در ذهنشان نقش می‌بندد. لاله از رستنی‌هایی است که در سخن از آن بناچار پای چند رستنی دیگر به میان می‌آید. در برخی منابع لاله، شقایق، لاله واژگون، آلاله، شقایق نعمانی و شنبلید به اشتباه یک گیاه پنداشته شده‌اند. در منابع قدیمی گاهی میان لاله و شقایق نعمانی تفاوت قایل شده‌اند و گاهی هم این نوع گیاه نوعی لاله دانسته شده‌است و نه اسم مطلق آن.

(منبع: ویکی پدیا)

 

 

5 - آموزش ساخت گل صد تومانی

گل صدتومانی نام یک سرده و تیره از گیاهان گلدار است. تیره گُل صدتومانی، تنها یک سرده به نام گل صدتومانی دارد. این نوع گل بیشتر در آسیا، جنوب اروپا و شمال غرب آمریکا یافت می‎شود. مرزهای بین گونه‌ها، مشخص نیست. بطور تقریبی بین ۲۵تا ۴۰گونه دارد. بیشتر درختان آن از نوع چند ساله هستند و بین ۵۰سانتیمتر تا یک و نیم متر ارتفاع دارند. اما ارتفاع برخی از انواع ممکن است به ۱٫۵تا ۳متر نیز برسد. اغلب گل‌های آن معطر و بزرگ است و زمان گل دهی در اواخر بهار و اوایل تابستان است.

دو نوع اصلی گل صد تومانی وجود دارد:گیاه علفی و گیاه درختی

نوع علفی: این نوع گیاه دائمی است و ممکن است تا نزدیک یک متر رشد کند. در پاییز، قد این گونه کوتاه شده و در بهار دوباره رشد می کند.

نوع درختی: این نوع بوته‌ای است، ساقه‌هایی چوبی دارد که در طول سال روی زمین قرار می‌گیرند. مانند گل ادریس.

 

 

6 – آموزش ساخت گل آلاله

گل آلاله، گونه‌ای بسیار زیبا از خانواده آلالگان می‌باشد و به عنوان دسته گل عروس در جهان رایج می‌باشد.

آلاله در فضای آزاد در اوایل تابستان گل می‌دهد ولی در گلخانه می‌تواند در زمستان و بهار از گل‌های آن استفاده کرد. با گرم شدن هوا در تابستان برگ های آن زرد می‌شوند.


 

7 – آموزش ساخت غنچه گل آلاله

 

8 – آموزش ساخت گل شقایق

شقایق نعمانی بومی مناطق مدیترانه است و از مشخصات آن نداشتن گلبرگ و بریده بریده بودن برگ‌ها است . گیاهی است دایمی با برگ های مرکب و گلهای زیبا به رنگ قرمز ، بنفش، سفید و صورتی (بدون گلبرگ) که دارای 5 و یا بیشتر از 5 کاسبرگِ گلبرگ مانند است.

زمان گلدهی در فضای باز به شرایط آب و هوایی غالب منطقه بستگی دارد و هر چه محیط کشت مرطوب‌تر و سرد‌تر باشد، دیرتر گل می‌دهد اما با دوام‌تر خواهد بود. بسته به زمان کاشت، می‌تواند در بهار و پاییز گل بدهد. (وبلاگ گلها و گیاهان زینتی)

 

 

9 – آموزش ساخت گل میخک

 

 

10 – آموزش ساخت گل رز کلمی

 

 

11 – آموزش ساخت برگ گل ابری نقره ای

گیاه ابری نقره‌ای دارای گل‌های زرد رنگ است، اما هدف از کاشت آن بیشتر به دلیل داشتن برگ‌های نقره‌ای رنگ آن است. مبداء این گیاه، نواحی مدیترانه‌ای است. ارتفاع بوته‌ها تا 60 سانتی‌متر می‌رسد. گسترش بوته‌ها زیاد است. بنابراین در ابتدای کاشت، بوته‌ها را با فاصله 30 سانتی‌متر از هم می‌کارند تا سریع رشد کنند.

بهار و پاييز، مناسب‌ترين زمان براي نشا است حتي در تابستان هم معمولاً انتقال اين گياه با موفقيت رو به رو مي شود.
نشاها را با فاصله‌اي حدود بيست سانتي متراز يکديگر بکاريد.با استفاده از بذر يا قلمه ساقه و ريشه تکثير مي‌شود.
در بهار آن را از زمين خارج نموده و بعد از جدا نمودن ريشه‌هايش، دوباره بکاريد.

 

 

12 – آموزش ساخت برگ اکالیپتوس

 

 

دوستان گرامی، برای ساخت این گل‌های زیبا به پارچه‌های نمدی و برخی لوازم جانبی، مثل سیم ساقه، چسب حرارتی و... نیاز دارید.

با توجه به زحمت زیادی که تهیه این آموزش‌ها برای ما داشته است، حداقل توقع ما (جهت امکان تداوم این آموزش‌ها) این است که مواد اولیه لازم را از خود پارسی مید تهیه کنید.

لذا، در صورت خرید حداقل 50 هزار تومان کالا از پارسی مید، مثل پارچه‌های نمدی، وسایل نمد دوزی و ...، این 12 آموزش (در قالب 12 فایل آموزشی PDF)، به رایگان برایتان ارسال خواهد شد.

 

نظر شما
نظرات کاربران
20/12/1393 10:21 ب.ظ
دوست عزیز
با سلام
این مقالات هم رایگانه. فقط دریافت آن ها، منوط به خرید مواد اولیه لازم برای ساخت اونهاست. شما بابت مقالات آموزشی، پول نمیدین. بلکه بابت کالایی که از سایت می خرین (مثل پارچه نمدی) پول میدین.
21/12/1393 11:19 ب.ظ
کاش يه آموزش گل رز ميذاشتين نه اون گل رزى که به صورت برش دايره اى درست ميشه بعضى گل رزها فرق داره و خيلى خوشگلتره
خيلى دوس دارم بدونم چطورى درست ميشه.
22/12/1393 10:48 ق.ظ
چشم؛ حتماً همین امروز آموزش ساخت گل رز با نمد را در سایت قرار خواهیم داد
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!