جستجو
Filters
بستن

آموزش ساخت 30 نوع حلقه با مهره‌های تزئینی (قسمت اول)

آموزش ساخت انگشتر با مهره های بدلی (قسمت اول)

آموزش ساخت زیورالات

در این مقاله قصد داریم روش ساخت 30 طرح متنوع از انگشتر که با مهره‌های رنگی زیبا ساخته می‌شوند را به شما آموزش دهیم.

بدون هرگونه صحبت اضافی اجازه بدهید تا کار را آغاز کنیم.

ابزارهای لازم برای ساخت انگشتر

رشته سیم و نخ:سیم‌ها و نخ‌های نایلونی، ساختار پایه حلقه‌ها و زیورآلات را تشکیل داده و در واقع مهره‌ها را در خود نگه می‌دارند. انتخاب سیم یا نخ مناسب، روی نتیجه نهایی کار، تاثیر بسزایی دارد.

نخ‌های نایلونی:

نخ‌های نایلونی در طیفی از ضخامت‌ها و رنگ‌های متنوع در بازار موجود هستند. از نخ‌‌های نایلونی ضخیم، انعطاف‌پذیر ونرم برای ساختن حلقه‌ها با یک ساختار نامرئی استفاده کنید.

اموزش زیورالات د ست ساز

سیم‌های برنجی:با روکش طلایی، نقره‌ای یا مشکی؛ همچنین سیم‌های از جنس نقره نیز در بازار وجود دارند که هرکدام جلوه ویژه‌ای به کار هنری شما می‌دهند.

زیورالات 2015

سیم چین:برای بریدن سیم با هر ضخامتی استفاده می‌شود. برای بریدن نخ‌های نایلونی از قیچی‌های معمولی می‌توانید استفاده کنید.

زیورآلات و بدلیجات دست ساز

دم باریک:وسیله‌ای که اغلب در سیم‌کشی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در ساخت زیور آلات، جهت شکل دادن و حلقه کردن سیم‌ و نشاندن مهره روی آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید مهره های تزئینی

انبردست:از این ابزار برای نگه‌داشتن سیم، هنگام ساخت زیورآلات استفاده می‌شود.

کار با مهره های تزئینی

انواع مهره‌های تزئینی

منجوق:این مهره‌های کوچک، معمولاً از جنس شیشه، فلز و کریستال بوده و ممکن است بصورت شفاف یا مات عرضه شوند. منجوق‌ها، در 350 رنگ متنوع عرضه می‌گردند. اغلب گرد یا مدور هستند، اما به شکل‌های دیگری نیز ممکن است عرضه شوند.

مهره های تزئینی

با منجوق، کارهای هنری بسیار زیبایی می‌توان ایجاد نمود.

مهره‌های دو مخروطی

این مهره‌ها معمولاً به جای آنکه بصورت یک نوار در کنار هم به نخ کشیده شوند، معمولاً در مرکز کار قرار می‌گیرند، زیرا شکل هندسی آن‌ها به گونه‌ای است که هنگام تماس با پوست، خیلی با آن‌ها راحت نیستیم؛ لذا از آن‌ها به تعداد کم در مرکز طرح استفاده می‌کنیم.

زیورالات مفتولی

جنس آن‌ها می‌تواند از پلاستیک، شیشه و یا کریستال باشد. شاید معروف‌ترین انواع مهره‌های دو مخروطی، کریستال‌های Swarovski باشند که در قرن نوزدهم توسط Daniel Swarovski ارائه شد. در سال 1982، Swarovski اولین ماشین تراش کریستال را ابداع و عرضه نمود.

مهره‌های دومخروطی، در اندازه‌های 5، 6 و 8 میلی‌متر در بازار موجود هستند.

مهره‌های چند وجهی

مهره‌های چند وجهی در طیف وسیعی از اندازه‌ها و رنگ‌ها عرضه می‌شوند. جنس آن‌ها می‌تواند از کریستال، شیشه و یا پلاستیک باشد. چند وجهی بودن این مهره‌ها سبب درخشندگی و انعکاس نور در زوایای مختلف می‌گردد. وابسته به اندازه آن‌ها،می‌توانید برای طرح مرکزی خود حلقه، از آن‌ها استفاده کنید. شکل این نوع مهره‌ها، حالت بیضوی یا تخم مرغی دارد.

زیورالات دخترانه

مهره‌های گرد

این مهره‌ها معمولاً از جنس کریستال، شیشه و یا پلاستیک هستند و سطح آن‌ها می‌تواند صاف و یا به منظور جذب و انعکاس نامنظم نور، چند وجهی باشد. از آن‌ها وابسته به اندازه‌شان، ممکن است در طرح مرکز حلقه، استفاده گردد.

زیورآلات دست ساز

مهره‌های اشکی

همچنان که از نام آن‌ها برمی‌آید، این حلقه‌ها، به شکل اشک می‌باشند و در انواع صاف و چند وجهی قابل تهیه هستند. جنس آن‌ها می‌تواند از کریستال، شیشه و یا پلاستیک باشد.

خرید انگشتر بدلی

مهره‌های روندل یا رینگی

این مهره‌های کوچک، باریک و مقعر هستند. اغلب از جنس فلز بوده و معمولاً بین مهره‌های گرد و چند وجهی قرار گرفته و به نخ کشیده می‌شوند. طرح‌های بسیار متنوعی از این مهره‌ها در بازار وجود دارد.

انگشتر بدلی نگین دار

شروع ساخت انگشتر

بدون توجه به نوع نخ مورد استفاده (نخ نایلونی یا فلزی)، می‌بایست همیشه با به نخ کشیدن چند مهره اول در مرکز سیم یا نخ، کار را آغاز کنید.

انگشتر بدلیجات

پیروی از دیاگرام‌ها و نقشه خوانی

توجه داشته باشید که در دیاگرام‌های ذیل، مهره‌های سفید، آن‌هایی هستند که اکنون به نخ کشیده می‌شوند و مهره‌های خاکستری، آن‌هایی هستند که از قبل در داخل کار قرار گرفته بودند. به این ترتیب شما متوجه ترتیب انجام کار خواهید شد.

انگشتر بدلی زنانه

عبور دادن نخ یا سیم از داخل مهره‌ها

در هر دیاگرام، شما خواهید دید که سیم ها یا نخ‌ها از داخل مهره‌ها عبور داده می‌شوند. این یک تکنیک معمول برای بافتن زیورآلات مهره‌دار است. و شما به سرعت با این روش‌ها آشنا خواهید گردید.

ساخت انگشتر بدلی انگشتر و بدلیجات اموزش ساخت انگشتر بدلی
نظر شما
نظرات کاربران
24/05/1394 04:29 ب.ظ
شما همه اینارو تو فروشگاهتون دارین دیگه؟
24/05/1394 08:42 ب.ظ
فک کنم آره
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!