جستجو
Filters
بستن

آموزش عروسک نمدی دختر قارچی: پروژه شماره 3

آموزش عروسک نمدی دختر قارچی: پروژه شماره 3

آموزش نمد دوزی

خرید آنلاین پارچه نمدی

دختر قارچی در یک جنگل رویایی گم شده؛ کلاه سفید او با خال‌های قرمز زیبا، از او در برابر خطرات حفاظت می‌کند. ما می‌خواهیم در این مقاله آموزشی روش ساخت این عروسک نمدی زیبا را به شما آموزش دهیم.

عروسک نمدی الگو

 

عروسک نمدی با الگو

 

شروع آموزش ساخت عروسک نمدی

برای شروع ابتدا الگوها را از اینجا دانلود کنید.

 

پارچه‌ها و وسایل لازم برای ساخت عروسک نمدی

  •          پارچه نمدی قرمز با خال‌های سفید: 7.5 سانتی‌متر

توجه: در صورت عدم دسترسی به این پارچه می توانید این کلاه قارچی را با تکه دایره‌های سفید کوچک روی نمد قرمز، ایجاد نمایید.

  •          تکه‌های نمدی کرم، سفید و سبز
  •          12 عدد منجوق قرمز
  •          2 مهره کوچک صورتی
  •          پولک تزئینی
  •          پشم شیشه

شروع برش پارچه نمدی و دوخت عروسک

1 – الگوی ارائه شده را روی کاغذ الگو پیاده نموده و هر قطعه الگو را روی پارچه‌ نمدی مربوطه انداخته و قسمت‌های مختلف بدن عروسک را برش بزنید. با استفاده از نخ گلدوزی مشکی، با دقت و با نگاه به تصویر ذیل، چشم‌ها و مژه‌های دختر قارچی را روی نمد کرم رنگ بدوزید. چشم‌ها با استفاده از 3 کوک بخیه منحنی و مژه‌ها را با کمک 4 کوک شلال کوچک (روی هر چشم)، ایجاد نمایید.

عروسک نمدی

 

2 – با کمک نخ گلدوزی قرمز و استفاده از یک کوک گره فرانسوی کوچک، دهان عروسک را ایجاد نمایید. حال سوزن را با نخ گلدوزی صورتی نخ نموده و با استفاده از دایره‌های کوچک حاصل از کوک زنجیره‌ای، گونه‌های عروسک را بدوزید.

عروسكهاي نمدي

 

3 – با کمی چسب، کلاه عروسک را روی سر آن بچسبانید. حال با نخ گلدوزی قرمز، 12 عدد منجوق قرمز را در امتداد لبه کلاه بدوزید. نخ را در پشت پارچه محکم کنید.

عروسک های نمدی

 

4 – با استفاده از نخ گلدوزی سبز روی تکه‌های نمدی سبز (به عنوان برگ)، رگ برگ‌ها را با کمک کوک‌های شلال کوچک بدوزید. نخ را در پشت پارچه محکم کنید. سپس با کمی چسب، برگ‌ها را به پشت نمد مربوط به کلاه عروسک بچسبانید.

ساخت عروسک نمدی

 

5 – حال دو تکه نمد مربوط به سر عروسک را روی هم قرار داده و با کمک نخ گلدوزی قرمز، قسمت بالای سر عروسک را لبه دوزی نمایید. هر سه لایه نمد را به هم بدوزید. سوزن را با نخ گلدوزی سفید، مجدداً نخ نموده و دور تا دور صورت (پارچه نمدی سفید) را لبه دوزی کنید. یک شکاف برای پر کردن آن با پشم شیشه باز گذاشته و پس از پر کردن، شکاف را بدوزید.

آموزش عروسک نمدی

 

6 – با استفاده از نخ گلدوزی سبز، روی بدن عروسک مطابق شکل، دو ساقه و چهار برگ را گلدوزی نمایید. ساقه‌ها از 4 کوک زنجیره‌ای و هر برگ، از یک کوک زنجیره‌ای واحد درست می‌شوند. مطابق شکل با استفاده از نخ صورتی و پولک تزئینی، در بالای هر ساقه، یک گل ایجاد نمایید.

خرید اینترنتی پارچه نمدی

 

7 – حال دو تکه جلو و پشت عروسک را با نخ گلدوزی سفید دور دوزی نموده و شکاف کوچکی را برای پر کردن بدن عروسک با پشم شیشه باز بگذارید و پس از انجام این کار، شکاف مذکور را با دست بدوزید.

فروش اینترنتی پارچه نمدی

 

8 – سر عروسک را طوری روی بدن او قرار دهید که کمی با آن همپوشانی داشته باشد. با کمک نخ گلدوزی سفید، بدن و سر را به هم دوخته و هر 4 لایه را به هم متصل نمایید.

الگوی عروسک نمدی

عروسک انگشتی نمدی

 

نظر شما
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!