جستجو
Filters
بستن

آموزش کوک زنجیره‌ ای تابیده در گلدوزی

کوک زنجیره‌ای تابیده، یک کوک برجسته تزئینی از مجموعه کوک‌های زنجیره‌ای درگلدوزی است. جلوه زیبای این کوک را می‌توانید در طرح‌های گلدوزی ساده مشاهده نمایید.

کوک زنجیره ای تابیده

از کوک زنجیره‌ای تابیده در ردیف‌های نزدیک به هم، برای استفاده در حاشیه‌دوزی روی لبه‌های لباس، بالاخص روی پارچه‌های پشمی استفاده می‌شود.

از کوک زنجیره‌ای تابیده (در حاشیه دوزی) روی دو ردیف از کوک جا دکمه می‌توان استفاده کرد.

کاربرد کوک زنجیره‌ای تابیده

این طرح، در یک طیفی از رنگ‌های پاستل روی پارچه کتان پیاده‌سازی شده است. در طرح گلدوزی شده فوق، از کوک ساقه، کوک بخیه، کوک زنجیره‌ای تابیده و گره فرانسوی استفاده شده است.

از آنجایی‌که این طرح گلوزی، دارای محیط‌‌های رنگی توپر نیست، از آن می‌توان بر روی پارچه‌های کاملاً ضخیم همانند دنیم یا کتان ضخیم برای تزئین یک ژاکت، دامن یا کیف زنانه استفاده نمود. این طرح همچنین برای استفاده روی کوسن،‌ کاربرد دارد و بهتر است این طرح را برای این کار تا 20 سانتی‌متر (عرض)، بزرگ کنید. این طرح برای کار روی حوله‌های کتان نیز مناسب به نظر می‌رسد.

راهنمای کوک گلدوزی

شکل 1 – سوزن حامل نخ را از نقطه A بیرون آورده، با انگشت نشانه، نخ را نگه‌ داشته، سوزن را کمی به چپ برده و از نقطه B (در امتداد خط طرح)، سوزن را وارد پارچه نمایید. یادتان باشد که نخ را در زیر سوزن حفظ نمایید. و در نهایت سوزن از نقطه C خارج نمایید.

شکل 2 – نخ را از پارچه بیرون بکشید تا شکل یک کوک زنجیره‌ای تابیده را به خود بگیرد. نخ را با شست نگه داشته وسوزن را از نقطه D وارد پارچه نموده و از نقطه E از پارچه خارج کنید.

شکل 3 – نخ را به شکل زنجیره تابیده بکشید و کوک زدن را به همین شکل ادامه دهید. برای اینکه جلوه‌ نهایی این کوک به خوبی مشاهده شود، این کوک‌ها باید نزدیک به یکدیگر اجرا شوند.

طرح گلدوزی مورد استفاده برای کوک زنجیره‌ای تابیده

 

دانلود طرح گلدوزی

 

الگوی طرح گلدوزی

نظر شما
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!