جستجو
Filters
بستن

آموزش کوک گره فرانسوی در گلدوزی

آموزش کوک گره فرانسوی در گلدوزی

طرح گلدوزی

 

کوک گره فرانسوی می‌تواند هم بطور واحد و منفرد و هم بصورت انبوه و روی هم، در یک طرح گلدوزی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین از گره فرانسوی، برای ایجاد بافت در یک قسمت خاصی از طرح گلدوزی، می‌توان استفاده نمود. هنگام استفاده از این کوک در خطوط پیرامونی یک طرح، گره فرانسوی به طرح هنری، نرمی خاصی را القاء می‌نماید که در تصویر خرس در بالا مشاهده می‌کنید. همانطور که گفتیم، در تصویر بالا مشاهده می‌کنید که برای القای نرمی پوست خز مانند بدن خرس، در خطوط پیرامونی  طرح، از گره فرانسوی استفاده شده است.

همچنین در موهای دلقک نیز از همین نوع کوک، به صورت روی هم و انبوه استفاده شده است. از همین تکنیک برای شبیه‌سازی پشم حیوانات و خز در داخل طرح‌های گلدوزی استفاده می‌گردد.

طرح گلدوزی دلقک و خرس

این طرح برای کودکان بسیار جذاب است و می‌تواند در یک کار هنری قاب شده برای اتاق کودک مورد استفاده قرار گیرد. همچنین این طرح، برای استفاده در یک کارت تبریک گلدوزی شده نیز می‌تواند به کار رود.

از طرح دلقک و خرس می‌توان در لباس های کودکان نیز به وفور استفاده نمود.

اگر این طرح را بزرگ کنید، می‌توانید از آن، در طرح روتختی کودک خود نیز استفاده نمایید.

آموزش گلدوزی

 

شکل 1 – سوزن را از نقطه A (مکانی که در آنجا گره می‌باید مستقر گردد)، بیرون آورده و نخ را دوبار دور سوزن بپیچید.

شکل 2 – نخ را با انگشت نگه داشته و سوزن از نقطه‌ای بسیار نزدیک به همان نقطه اول، وارد پارچه نمایید.

شکل 3 – گره را با انگشت نگه داشته و نخ را از پشت به آهستگی بکشید تا گره محکم شود و در نهایت یک کوک کوچک، گره را محکم کنید. فقط دقت کنید نخ را آنقدر نکشید که گره، شکل خود را از دست بدهد.

الگوی طرح گلدوزی دلقک و خرس

الگوی طرح گلدوزی

 

 

نظر شما
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!