جستجو
Filters
بستن

آموزش دوخت عروسک نمدی؛ خرگوش خیالاتی: پروژه شماره 10

آموزش ساخت عروسک نمدی؛ خرگوش خیالاتی

آموزش نمد دوزی

خرید آنلاین پارچه نمدی

به چشمان دوخته شده به آسمان این خرگوش نگاه کنید؛ درست حدس زدید، اون یه کم خیالاتیه. دستاش رو به پشتش قلاب کرده، اون همش تو رویاهاش سیر می‌کنه. رنگ آبی روشن و فیروزه‌ای، به خوبی این شخصیت رو در ذهن تداعی می‌کنه. چشم‌های سبز درشتش، انگار داره با آدم حرف می‌زنه. این خرگوش کوچولو، جون می‌ده واسه میز کنار تخت در اتاق خواب. همونطور که شما خوابین، اون داره نگاتون می‌کنه. وای من که دیگه طاقت ندارم. بیاین با کمی نمد و نخ و سوزن و قیچی، به این خرگوش خیالاتی، واقعیت ببخشیم.

عروسک نمدی با الگو

 

آموزش عروسک نمدی

شروع آموزش ساخت عروسک نمدی

ابتدا الگوی عروسک نمدی را از اینجا دانلود کنید.

پارچه‌ها و وسایل لازم برای ساخت عروسک نمدی

الگوی عروسک نمدی

  •          پارچه نمدی آبی: یک مربع به ضلع 10 سانتی‌متر
  •          نوارهای کوچکی از نمد فیروزه‌ای، سفید و سبز روشن
  •          نخ گلدوزی مشکی، آبی و فیروزه‌ای
  •          2 مهره تزئینی کوچک مشکی
  •          مقدار کمی پشم شیشه
  •          سوزن گلدوزی
  •          چسب مایع یا حرارتی
  •          خلال دندان

 

1 – الگوی ارائه شده را پرینت گرفته و هر قسمت را بطور جداگانه روی پارچه نمدی مربوطه انداخته و با دقت تکه‌ پارچه‌های مورد نظر را برش بزنید. از پارچه نمدی آبی، 2 تکه برای بدن و سر؛ از پارچه نمدی به رنگ فیروزه‌ای، 2 گوش؛ از پارچه نمدی سفید، 2 چشم؛ از پارچه نمدی سبز روشن، 2 مردمک چشم خرگوش را برش بزنید. حال با کمی چسب، مردمک‌ها را در وسط چشم‌ها، در جای خود بچسبانید. سپس چشم‌ها را با دقت روی صورت قرار داده و بچسبانید. برای دقت بیشتر، به تصویر نگاه کنید.

عروسک نمدی جدید

2 – با نخ گلدوزی مشکی و سوزن گلدوزی، یک مهره تزئینی مشکی را در وسط چشم‌های خرگوش بدوزید. با افزودن 6 کوک شلال کوتاه در اطراف لبه هر مردمک چشم، چشمانی فراخ، به خرگوش خجالتی قصه ما هدیه نمایید.

عروسک نمدی به انگلیسی

3 – اکنون با استفاده از نخ گلدوزی مشکی، ابروهای خرگوش را با 2 کوک شلال کوچک و کمی زاویه دار ایجاد نمایید. بینی خرگوش را با استفاده از 3 کوک (یک کوک افقی کوتاه، یک عمودی کوتاه و یک کوک افقی بلند، مطابق شکل) ایجاد نمایید. در آخر دهان خرگوش را با یک کوک کمی بیرون از مرکز، بدوزید.

فروش اینترنتی پارچه نمدی

4 – با استفاده از کمی چسب، گوش‌ها را به پشت تکه عقبی سر خرگوش بدوزید.

خرید اینترنتی پارچه نمدی

5 – 2 تکه سر را به صورتپشت به پشت روی هم قرار داده و با استفاده از نخ گلدوزی آبی، دو تکه نمدی سر خرگوش را به هم بدوزید. یک شکاف کوچک در قسمت پایین سر برای پر کردن با پشم شیشه باز بگذارید. سر خرگوش را با کمی پشم شیشه پر نموده و با کمک خلال دندان، آن را در تمام قسمت‌ها بطور یکنواخت توزیع نمایید. و در نهایت، شکاف را بدوزید.

فروش آنلاین پارچه نمدی

6 – با استفاده از نخ گلدوزی فیروزه‌ای و 2 خط کوک بخیه در امتداد جوانب بدن، دست‌های خرگوش را شبیه‌سازی نمایید. از تصویر زیر برای این کار کمک بگیرید. جیب‌ها را با 2 کوک شلال و کمی زاویه‌دار، ایجاد نمایید.

خرید اینترنتی پارچه های نمدی

 7 – با نخ گلدوزی آبی، 2 تکه بدن را روی هم قرار داده و آن‌ها را رو دوزی نمایید. قسمت گردن را باز بگذارید و با مقدار کمی پشم شیشه داخل آن را پر کنید. با کمک خلال دندان، پشم شیشه را بطور یکنواخت داخل بدن توزیع نمایید. داخل بدن را بیش از حد پر نکنید.

فروشگاه اینترنتی پارچه نمدی

8 – سر را طوری روی بدن قرار دهید که با آن مقداری همپوشانی داشته و نیز کمی زاویه داشته باشد. حال با نخ گلدوزی آبی، سر را به بدن عروسک بدوزید.

هنر نمد دوزی

نظر شما
نظرات کاربران
29/06/1395 08:38 ب.ظ
عالی. درستش کردم خیلی ناز شده می خوام بدمش به دوستم
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!