جستجو
Filters
بستن

پروژه شماره 102: قناری آبی نمدی

آموزش نمد دوزی

 

سهره شنِل نیلی، به قناری آبی نیز معروف است. قناری آبی، یک پرنده مهاجر دانه خوار کوچک از خانواده کاردینال می‌باشد. مسیر مهاجرت این پرنده از جنوب کانادا تا فلوریدای شمالی در طی فصول تولید مثل، و از فلوریدای جنوبی تا نواحی شمالی آمریکای جنوبی در طی ماه‌های زمستان می‌باشد. این پرنده، اغلب شب‌ها مهاجرت می‌کند و از ستارگان به عنوان راهنما برای مهاجرت خود استفاده می‌نماید.

 

سکونت‌گاه این پرنده بسیار زیبا، زمین‌های کشاورزی و مزارع و نیز نواحی جنگلی باز می‌باشد.

طول این پرنده، 11.5–13  سانتی‌متر می‌باشد. پرنده نر در تابستان به رنگ آبی درخشان و در زمستان به رنگ قهوه‌ای است. در حالیکه پرنده ماده در سراسر سال، به رنگ قهوه‌ای است. آشیانه سازی و نگهداری از جوجه‌ها، بطور کامل توسط پرنده ماده انجام می‌گیرد. رژیم غذایی اصلی این پرنده در ماه‌های تابستان، حشرات و در زمستان، دانه گیاهان می‌باشد.

 

صدای این پرنده را بشنوید:

 

آموزش ساخت قناری آبی

ابتدا الگو را دانلود نمایید.

الگوی این پرنده در مقیاس 100٪ ارائه شده است. ابتدا الگو را پرینت بگیرید و از هریک از قطعات بدن، 2 عدد برش از پارچه‌های نمدی مربوطه ایجاد نمایید.

قطعات برش زده کاغذی بدن پرنده را روی پارچه‌های نمدی با رنگ مربوطه انداخته و آن‌ها را با سوزن ته گرد، در جای خود ثابت نمایید و سپس با کمک قیچی با دقت برش بزنید.

2 تکه نمد مربوط به قسمت بالای بال و قسمت پایین بال پرنده را با پیروی از شکل داده شده درالگو، در مکان صحیح خود قرار داده و خطوط تزئینی روی بال‌ها را گلدوزی نمایید. برای قسمت بالای بال، از نخ گلدوزی مشکی و برای قسمت پایین بال از نخ گلدوزی آبی استفاده نمایید.

منقار پرنده را در مکان خود قرار داده و خطوط دهان پرنده را روی آن گلدوزی نمایید.

با استفاده از نمد مشکی، یک دایره برای چشم پرنده بریده و در جای خود بچسبانید؛ همچنین برای درخشندگی بیشتر چشم، یک منجوق شیشه‌ای به عنوان مردمک روی آن بچسبانید و یا بدوزید.

پای پرنده را طبق روش بیان شده برای ساختن پا، ایجاد و به قسمت تکه پشتی بدن پرنده وصل نمایید.

دو تکه نمد مربوط به پشت و جلوی پرنده را با کمک کوک دندان موشی خیلی ظریف به هم بدوزید.

یک شکاف کوچک برای پر کردن بدن پرنده با الیاف باز بگذارید. داخل بدن را با الیاف پر کنید. از یک خلال دندان برای توزیع یکنواخت الیاف در داخل بدن استفاده کنید. داخل بدن را خیلی با الیاف پر نکنید. این کار را به مقداری انجام دهید که پرنده زیبای ما، حالت طبیعی داشته باشد. در آخر شکاف باز را بدوزید.

 

نظر شما
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!