جستجو
Filters
بستن

آموزش دوخت عروسک نمدی؛ موش در تعطیلات: پروژه شماره 9

موش در تعطیلات:پروژه شماره 9

آموزش نمد دوزی

خرید آنلاین پارچه نمدی

موش کوچولوی ما، با یه بستنی تو دستش و اون عینک‌ آفتابی بزرگ رو صورتش، آخر مد و فشن و قرتی بازیه. الان فقط به یه نیمکت برای دراز کشیدن، یه حوله و یه عالمه کرم ضد آفتاب برای گوش‌ها و دم حساسش نیاز داره. حالا اون آمادست تا شیرجه بره تو اشعه‌های خورشید. برو بریم.

عروسک نمدی الگو

 

عروسک نمدی با الگو

 

شروع آموزش ساخت عروسک نمدی

ابتدا الگو را از اینجا دانلود کنید.

وسایل و پارچه‌های لازم برای ساخت عروسک نمدی

  •          پارچه نمدی خاکستری: یک مربع 15 سانتی‌متری
  •          تکه‌های کوچک نمدی به رنگ‌های صورتی، سفید، سیاه، سبز و کرم رنگ
  •          نخ گلدوزی به رنگ‌های سفید، سیاه، خاکستری، شکلاتی، قهوه‌ای و سبز
  •          مقدار کمی پشم شیشه
  •          سوزن گلدوزی
  •          چسب مایع یا حرارتی
  •          خلال دندان

1 – الگو را پرینت بگیرید و همه قسمت‌های آن را برش زده و روی پارچه‌های نمدی مربوطه قرار دهید. از پارچه نمدی قهوه‌ای، 2 برش برای سر، 2 برش برای بدن و 2 تا برای گوش، برش بزنید. از پارچه نمدی صورتی، 4 برش برای دست‌ها و پاها، 2 تا برای آستر گوش‌ها و یکی برای دم موش؛ از پارچه نمدی سفید،  2 برش برای فریم‌های عینک آفتابی و یکی برای میله وسط عینک؛ از پارچه نمدی سیاه، 2 برش برای شیشه‌های عینک و در نهایت از پارچه نمدی سبز، 2 برش برای اسکوپ‌های بستنی میوه‌ای و از پارچه نمدی کرم رنگ، 1 برش برای قیف بستنی، برش بزنید.

عروسک نمدی

 

2 – با استفاده از کمی چسب، شیشه‌های عینک را در وسط فریم‌های آفتابی بچسبانید. میله وسط عینک را روی صورت با دقت زیاد بچسبانید. سپس در هر طرف میله عینک، هریک ار فریم‌ها را بچسبانید. همواره از تصاویر، راهنمایی بگیرید. حال دور تا دور فریم‌های عینک را با نخ گلدوزی سفید، رو دوزی نمایید. اکنون با نخ گلدوزی سیاه، 2 تار سبیل در هر طرف صورت موش کوچولو (با استفاده از یک کوک شلال بلند) بدوزید. بینی موش را با 3 کوک شلال کوچک به شکل یک مثلث، و دهان کج موش را با 2 کوک شلال به شکل یک V برعکس بدوزید. در آخر، با استفاده از نخ گلدوزی سفید و کوک گره فرانسوی کوچک، بینی موش را تکمیل نمایید.

عروسكهاي نمدي

 

3 – آستر صورتی رنگ داخل گوش‌ها را با کمی چسب در جای خود بچسبانید. حال، گوش‌ها را به تکه نمد پشت سر بچسبانید. دو تکه نمد مربوط به سر موش را به صورت پشت در پشت روی هم قرار دهید. با کمک نخ گلدوزی خاکستری، دور تا دور سر موش را لبه دوزی نمایید. قسمت بالای سر را موقتاً باز گذاشته و داخل سر را با پشم شیشه پر کنید. از خلال دندان برای توزیع یکنواخت پشم شیشه استفاده نمایید. در نهایت شکاف را بدوزید.

عروسک های نمدی

 

4 – دست‌ها و پاهای موش را سر جای خود روی تکه پشتی بدن موش بچسبانید. روی تکه پشت بدن موش، خیلی با دقت یک شکاف کوچک ایجاد نموده و مطابق شکل، دم موش را داخل آن نموده و با کمک کمی چسب، آن را به بچسبانید.

ساخت عروسک نمدی

 

5 – اکنون با نخ گلدوزی مشکی و کوک گره فرانسوی، ناف موش را روی شکم آن ایجاد کنید و انتهای نخ را در پشت پارچه محکم کنید. 2 تکه بدن را به صورت پشت به پشت روی هم قرار داده و با نخ گلدوزی خاکستری دور تا دور بدن را با لبه دوزی‌ ریز به هم وصل کنید. در بالای بدن، یک شکاف برای پر کردن داخل بدن موش با پشم شیشه باز گذاشته و پس از این کار، شکاف را بدوزید.

آموزش عروسک نمدی

 

6 – سر را روی بدن طوری قرار دهید که مقداری همپوشانی داشته باشد. سپس با نخ گلدوزی خاکستری، آن‌ها را به هم بدوزید.

الگوی عروسک نمدی

 

7 – در آخر کار، یک قیف برای بستنی درست کنید. با کمک نخ گلدوزی قهوه‌ای شکلاتی و چند گره فرانسوی، تکه‌های شکلات روی بستنی را شبیه سازی کنید. دو تکه پارچه نمدی سبز را روی هم قرار داده و با نخ گلدوزی سبز به هم بدوزید و بستنی را به قیف آن چسبانده و در نهایت بستنی را به دست موش بچسبانید.

عروسک نمدی حیوانات

 

حالا موش نمدی شما آماده است تا به تعطیلات برود. سفر به سلامت

عروسک نمدی جدید

 

نظر شما
نظرات کاربران
24/05/1394 05:34 ب.ظ
خخخخ
موش در تعطیلات
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!