جستجو
Filters
بستن

آموزش دوخت عروسک نمدی گربه سامورایی : پروژه شماره 6

آموزش دوخت عروسک نمدی گربه سامورایی : پروژه شماره 6

آموزش نمد دوزی

خرید آنلاین پارچه نمدی

این گربه کوچک، یک نینجا است. برای انجام عملیات سری و پنهان، باید از لباس مشکی استفاده کند. اما لوازم جانبی لباس، از رنگ‌های روشن انتخاب شده است. او اکنون یک سامورایی با کلاه سنتی کشاورزان ژاپنی است. به گربه سامورایی ما سلام کنید.

بیایید با هم دوخت این عروسک نمدی را شروع کنیم.

پارچه نمدی چیست

 

پارچه نمدی

 

شروع آموزش دوخت عروسک نمدی

ابتدا الگو را از اینجا دانلود کنید

پارچه‌ها و وسایل لازم برای عروسک نمدی

  • پارچه نمدی مشکی: یک مربع به ضلع 15 سانتی‌متر
  • پارچه نمدی بژ: یک مربع به ضلع 15 سانتی‌متر
  • پارچه نمدی زرد: یک مربع به ضلع 10 سانتی‌متر
  • نوارهای کوچکی از نمد قرمز و سفید
  • نخ گلدوزی مشکی، زرد و قرمز
  • مقدار کمی پشم شیشه
  • سوزن گلدوزی
  • چسب ترجیحاً حرارتی
  • خلال دندان

شروع برش و دوخت

پارچه نمدی از کجا بخرم

 

1 – الگوی ارائه شده را پرینت گرفته و هر قسمت را بطور جداگانه روی پارچه نمدی مربوطه انداخته و با دقت تکه‌ پارچه‌های مورد نظر را برش بزنید. از پارچه نمدی مشکی، 2 تکه برای بدن، پاها و مردمک‌های چشم؛ از پارچه نمدی به رنگ بژ، 2 تکه برای سر و موی بغل صورت؛ از پارچه نمدی زرد، 2 تکه برای کلاه؛ از پارچه نمدی قرمز، یک تکه برای کمربند و 2 تکه برای  سر آستین‌ها؛ از پارچه نمدی سفید، 2 تکه برای چشم‌های گربه سامورایی برش بزنید. حال با کمی چسب، چشم‌ها را در جای خود بچسبانید. برای دقت بیشتر، به تصویر نگاه کنید. سپس در وسط هر چشم، مردمک را بچسبانید.

پارچه نمدی رنگی

 

2 – با نخ گلدوزی مشکی، بینی و دهان را گلدوزی کنید. 2 کوک شلال به صورت V برعکس برای دهان و سپس 1 کوک شلال عمودی و 3 کوک شلال افقی به صورت یک مثلث وارونه برای بینی عروسک بدوزید.زلف عروسک را با 3 کوک شلال بلند و کمی زاویه‌دار و با کمی انحنا ایجاد کنید. نخ را در پشت پارچه محکم کنید.  برای انحنا دادن به زلف عروسک، می‌توانید از کمی چسب استفاده کنید.

کاردستی با پارچه نمدی

 

3 – برای چسباندن موهای بغل گوش، روی تکه پشتی صورت عروسک نیز از کمی چسب استفاده کنید. دو تکه پارچه نمدی مربوط به سر گربه سامورایی را روی هم قرار دهید با استفاده از نخ بژ، آن‌ها را به هم بدوزید. یک شکاف در گردن، برای پر کردن داخل عروسک باز بگذارید. داخل سر را با کمک خلال دندان و کمی پشم شیشه پر کنید. و در آخر، شکاف را با لبه دوزی ببیندید.

کار با پارچه نمدی

 

4 – با استفاده از 2 نخ گلدوزی زرد، 3 ردیف کوک بخیه با کمی انحنا روی تکه جلویی کلاه بزنید. نخ را در انتها کور کنید. اکنون با استفاده از نخ گلدوزی زرد، دو تکه جلو و پشت کلاه را در امتداد لبه بالا، لبه دوزی نموده و به یکدیگر متصل نمایید. کلاه را روی سر قرار داده و روی لبه پایین کلاه، آن را به تکه جلوی صورت بدوزید.

عروسک با پارچه نمدی

 

5 – پاها را روی پشت یکی از تکه‌های بدن با چسب بچسبانید. نخ را با دو رشته نخ قرمز، نخ نموده و با کمک کوک زنجیره‌ای مطابق شکل، گلدوزی کنید.

هنر با پارچه نمدی

 

6 – دو تکه بدن را به صورت پشت به پشت، روی هم قرار دهید. با استفاده از 1 رشته نخ سیاه، دو تکه را  لبه دوزی و به هم متصل نمایید. در قسمت گردن، شکافی را برای پر کردن بدن عروسک باز بگذارید و داخل بدن را با پشم شیشه پر کنید و در نهایت شکاف را بدوزید.

اموزش با پارچه نمدی

 7 – تکه نمدهای قرمز رنگِ کمر و سر آستین را با کمی چسب، بچسبانید. با استفاده از نخ گلدوزی سیاه رنگ، دو ردیف دوخت روی کمربند و یک ردیف روی آستین بدوزید.

تزیین با پارچه نمدی

 

8 – سر را روی بدن قرار دهید، بطوریکه کمی با آن همپوشانی داشته باشد. با استفاده از 1 رشته نخ بژ، سر را به بدن بدوزید.

پارچه نمدی طرح دار

 

عروسک زیبای شما آماده است. با آماده شدن این عروسک مطمئن هستم احساس خستگی نخواهید کرد.

خرید و فروش پارچه نمدی

 

نظر شما
نظرات کاربران
24/05/1394 06:21 ب.ظ
هههه
چه بامزه لایک
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!