جستجو
Filters
بستن

پست‌های بلاگ از '2014' 'مهر'

الگوی بافتنی کشباف دوقلو، حتی اگر دو رَج تشکیل دهنده این تکنیک، متفاوت باشند، در هر دو طرفِ کار، یکسان به نظر می‌رسد. این الگوی بافت، برای هرچیزی از ژاکت و پلوور گرفته تا پیراهن و شال و کیف، مناسب می‌باشد. برای ایجاد این الگو، باید تعداد دونه‌های شما، مضربی از 6 ‌باشد (یعنی 6، 12، 18، 24 و ...).
این الگوی بافتنی، در هر دو سمتِ کار، یکسان به نظر می‌رسد. بنابراین گزینه بسیار مناسب برای بافت انواع شال گردن می‌باشد. برای ایجاد این الگو، باید تعداد دونه‌های شما، مضربی از 3 بعلاوه 1 ‌باشد.
برای پیاده‌سازی الگوی کشباف تابیده، شما باید در ردیف‌های روی کار، دونه‌ها را از داخل حلقه‌های پشتی، از زیر ببافید. برای ایجاد این الگو، باید تعداد دونه‌های شما، فرد ‌باشد.
این الگو، بافت بسیار زیبایی را ایجاد می‌کند و در عین سادگی در بافت، ظاهر جذابی را به لباس بافته شده با این تکنیک ارائه می‌کند. برای ایجاد این الگو، باید تعداد دونه‌های شما، مضربی از 4 بعلاوه 1 ‌باشد.
این الگوی بافت، بافت رِکن و بافت ساده را در قالب کشباف، با یکدیگر ترکیب می‌کند. این مدل بافت، در هر دو سمت کار، یکسان به نظر می‌رسد. برای ایجاد این الگو، باید تعداد دونه‌های شما، مضربی از 8 بعلاوه 4 ‌باشد.
این مدل کشباف یک ردیفه، از دو طرف کار، همسان و یک شکل به نظر می‌رسد. برای ایجاد این الگو، باید تعداد دونه‌های شما، مضربی از 4 بعلاوه 2 می‌باشد (یعنی، 6، 10، 14، 18 و الی آخر).
این مدل کشباف، حالت ارتجاعی و الاستیک ندارد، بنابراین در یک طرح کلی، خوب عمل می‌کند. روی کار همانند یک الگوی کشباف 1 × 1 موج دار و پشت کار، مثل کشباف منقطع خواهد بود. این الگو روی مضربی از 2 دونه بعلاوه 1 پیاده سازی می‌شود (یعنی، 3، 5، 7، 9 و الی آخر).
این تکنیک کشباف دو رَج ساده، در قسمت جلو و پشت کار، یکسان نیست؛ اما هر دو طرف کار زیبا به نظر می‌رسند. توجه داشته باشید که تعداد دونه‌هایی که سر خواهید انداخت باید فرد باشند.
نوعی دیگری از کشباف در بافتنی، کشباف پهن می‌باشد که برای استفاده در سر آستین و سجاف لباس بسیار مناسب می‌باشد. از این تکنیک می‌توان به عنوان یک الگوی کلی برای سرتاسر لباس روی ژاکت‌های چسب بدن، استفاده کرد.
برای اجرای کشباف 2 × 2، تعداد دونه‌هایی که سر خواهید انداخت، باید مضربی از 4 بعلاوه 2 باشد (یعنی، 6، 10، 14، 18 و الی آخر).
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!