جستجو
Filters
بستن

پست‌های بلاگ از '2014' 'آبان'

در ادامه آموزش مفاهیم پایه در بافتنی، امروز مفهوم ژوته را به شما معرفی خواهیم نمود. ژوته چیست ژوته که در دستورالعمل‌های بافتنی از آن، با عنوان yo یاد می‌شود، ژوته انداختن، تکنیکی برای اضافه کردن دونه است که اغلب برای دونه اضافه کردن‌های تزئینی و الگوهای توربافی مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا ژوته، یک سوراخ در بافت ایجاد می‌کند.
در ادامه آموزش مفاهیم پایه در بافتنی، امروز مفهوم ژوته را به شما معرفی خواهیم نمود. ژوته چیست ژوته که در دستورالعمل‌های بافتنی از آن، با عنوان yo یاد می‌شود، ژوته انداختن، تکنیکی برای اضافه کردن دونه است که اغلب برای دونه اضافه کردن‌های تزئینی و الگوهای توربافی مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا ژوته، یک سوراخ در بافت ایجاد می‌کند.
در ادامه معرفی پروژه‌های بافت، در قسمت آموزش اینترنتی بافتنی، یک مدل شال بافتنی دکمه دار زنانه را جهت آموزش در نظر گرفته‌ایم.
به مرکز آموزش آنلاین هنرهای دستی پارسی مید خوش آمدید. در ادامه معرفی پروژه‌های بافت، در قسمت آموزش اینترنتی بافتنی، قرار است طرز بافت یک دامن بچگانه را برای سنین بین 2 تا 4 سال آموزش دهیم. این مدل دامن بافتنی بچه گانه، با دو میل، بافته می‌شود ولی در بخش کوچکی از آن، از میل قلاب بافی استفاده می‌کنیم. البته این یک پروژه "دامن بافتنی با قلاب"، محسوب نمی‌شود و فقط اگر کمی از اصول اولیه قلاب بافی را بدانید، برای بافت این دامن، کافیست. در این دامن بافتنی کودک، از یک نخ با رنگ متضاد و یک گل، برای هرچه زیباتر نمودن آن استفاده شده است.
به مرکز آموزش آنلاین هنرهای دستی پارسی مید خوش آمدید. در ادامه معرفی پروژه‌های بافت، در قسمت آموزش اینترنتی بافتنی، یک مدل شال پهن بافتنی را جهت آموزش در نظر گرفته‌ایم. شال پهن بافتنی، به لحاظ عرض و نوع بافت روی شال، از تنوع زیادی برخوردار است که سعی خواهیم کرد چند مدل شال پهن را در آموزش‌های خود داشته باشیم.
در ادامه دروس پایه در آموزش قلاب بافی، امروز به بررسی پایه سه تایی دوبل (Double Treble Crochet) که برخی منابع اسم عجیب پایه سوبل را به آن می‌دهند، خواهیم پرداخت. بخاطر داشته باشید که شما هرگز اولین زنجیره از میل قلاب بافی را نمی‌بافید مگر آنکه الگوی بافت، مشخصاً چنین چیزی را از شما بخواهد. با توجه به معرفی گره‌های پایه قبلی در قلاب بافی مثل پایه کوتاه، پایه متوسط، پایه بلند، به راحتی می‌توانید با مشاهده تصاویر زیر، روش اجرای زنجیره پایه سه تایی دوبل را فرا بگیرید.
در ادامه دروس پایه در آموزش قلاب بافی، امروز به بررسی پایه سه تایی (Treble Crochet) که به اشتباه در برخی منابع،از آن با عنوان پایه دوبل یاد می‌شود، خواهیم پرداخت. زنجیره پایه سه تایی، کمی بلندتر از زنجیره پایه بلند می‌باشد. بخاطر داشته باشید که شما هرگز اولین زنجیره از میل قلاب بافی را نمی‌بافید مگر آنکه الگوی بافت، مشخصاً چنین چیزی را از شما بخواهد.
در ادامه دروس پایه در آموزش قلاب بافی، امروز به بررسی زنجیره پایه بلند (Double Crochet) خواهیم پرداخت. زنجیره پایه بلند، یکی از متداول‌ترین دونه‌های زنجیر در قلاب بافی محسوب می‌شود. زنجیره پایه بلند، از زنجیره پایه متوسط، بلندتر است. بخاطر داشته باشید که شما هرگز اولین زنجیره از میل قلاب بافی را نمی‌بافید مگر آنکه الگوی بافت، مشخصاً چنین چیزی را از شما بخواهد.
در ادامه دروس پایه در آموزش قلاب بافی، امروز به بررسی زنجیره پایه متوسط (Half Double Crochet) در قلاب بافی خواهیم پرداخت. همانطور از نام آن (half double)، بر می‌آید، این زنجیره یک مرحله از زنجیره پایه بلند (Double Crochet) را حذف می‌کند و تقریباً، نصف ارتفاع پایه بلند را دارد. بخاطر داشته باشید که شما هرگز اولین زنجیره از میل قلاب بافی را نمی‌بافید مگر آنکه الگوی بافت، مشخصاً چنین چیزی را از شما بخواهد.
در ادامه معرفی پروژه‌های بافتنی، در این درس قرار است، طریقه بافت یک ژیله یقه هفت مردانه با الگوی بافت حصیری را به شما آموزش دهیم. الگوی بافت حصیری، خیلی زیباست و خیلی کم در جلیقه‌های موجود در بازار، یافت می‌شود. دستورالعمل‌های بافت، برای سایز S ارائه شده‌ است. تغییرات برای سایزهای M، L، XL و XXL در داخل پرانتز داده شده‌اند.
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!