جستجو
Filters
بستن

پست‌های بلاگ از '2014' 'مرداد'

این جا مدادی کوچولو، یک اسباب بازی نیست بلکه یک وسیله ضروری برای دانش آموزان محسوب می‌شود. این جا مدادی از پولیش و پارچه نمدی ساخته شده است. به اندازه کافی انعطاف پذیر هست تا تعداد زیادی مداد و خودکار را در خود جای دهد. صورت این هیولای کوچک که با تکه دوزی ایجاد شده، آنقدر ترسناک نیست که کسی را بترساند. دست شما باز است که از هر طرح هنری و رنگ‌های متنوع به جای طرح فعلی استفاده کنید. می‌توانید از رنگ‌های دخترانه و نیز پسرانه استفاده کنید.
این بچه روباه زیبای خفته‌ی ما که فقط شش و نیم سانتیمتر قد داره، زیر آفتاب ملایم بهاری داره خوابای طلایی می‌بینه. حتی یه جوجه طلایی شیطون کوچولو هم نمی‌تونه با ورج و وورجه‌هاش اونو از رویاهای طلاییش بیرون بیاره. یادتون باشه این بچه روباه کوچولو خیلی ظریف مریفه و باید از کوک‌های خیلی ریز و دقیق برای دوخت اون استفاده کنید.
نمد دوزی , عروسک سازی
دختر قارچی در یک جنگل رویایی گم شده؛ کلاه سفید او با خال‌های قرمز زیبا، از او در برابر خطرات حفاظت می‌کند. ما می‌خواهیم در این مقاله آموزشی روش ساخت این عروسک نمدی زیبا را به شما آموزش دهیم.
نمد دوزی , عروسک سازی
ماتریوشکا (به زبان روسی، بابوشکا) یا عروسک تودرتوی روسی، مجموعه‌ای از عروسک‌های کوچک‌شونده است که به ترتیب داخل دیگری قرار می‌گیرد. ماتروشکا عروسک‌های چوبی درون‌تهی معروف روسی است که از چوب درخت زیرفون (کُپ) و در تعداد ۵ یا بیشتر یا کمتر و به صورت تو در تو با تزیینات و رنگ آمیزی متنوعی ساخته می‌شود . ماتروشکا از اواخر سدهٔ نوزده میلادی به عنوان نماد و هدیه یادگاری روسیه درآمده‌است. واژهٔ «ماتروشکا» برگرفته از اسم‌های روسی ماتریونا و ماتریوشا است که برای دختران روس به کار می‌رود. این عروسک زیبا، عضوی از یک خانواده از عروسک‌های روسی است. هنگام ساخت آن شما می‌توانید الگوی آن را با استفاده از دستگاه فوتوکپی یا به روش دستی، کوچک یا بزرگ نموده و خواهران عضو این خانواده را بسازید. روی هر عروسک می‌توانید گلدوزی‌ها و تزئینات متفاوتی را پیاده‌سازی نمایید. البته ساختار و اصالت اصلی عروسک را حفظ نمایید.
نمد دوزی , عروسک سازی
جوهر چاپگر گران است و هرکدام از ما طبعاً مایل هستیم که حداکثر استفاده را از باقیمانده جوهر چاپگر خود بنماییم. جالب است بدانید که شرکت‌های سازنده چاپگر، خود چاپگر را با قیمتی نسبتاً ارزان نسبت به جوهر آن به مشتری عرضه می‌کنند و سود اصلی را از فروش جوهر، تیونر و لوازم مصرفی آن می‌برند.
فناوری
قصد داریم در یک سلسله مقالات آموزشی متنوع، شما را با چگونگی ساخت مجموعه بسیار متنوعی از عروسک‌های نمدی آشنا نماییم. لذا در ابتدا و اولین مقاله آموزشی، بهتر دیدیم که یک فعالیت ساده را مد نظر قرار دهیم تا شما ابتدا با تمرین و سعی و خطا، با زیر و بم کار بیشتر آشنا شده و بتوانید کارهای ظریف‌تری را در آینده نزدیک، به انجام رسانید. این گل زیبای نمدی، خود یک شیئی تزئینی است و اگر تعداد بیشتری از آن را با رنگ‌های متفاوت بسازید و بر روی یک میله چوبی نصب کنید، مجموعه آن‌ها را می‌توان در یک گلدان قرار داده و در اتاق کودکان بگذارید.
نمد دوزی , عروسک سازی
یکی از چیزهایی که عروسک‌های نمدی را خیلی جذاب و دوست داشتنی می‌کند، ریزه میزه و کوچول موچول بودن آن‌هاست و این اندازه کوچک، علیرغم جذاب‌تر نمودن این عروسک‌ها، کار را برای سازنده عروسک، تا حدودی سخت و مشکل می‌نماید. اگر تجربه زیادی روی ساخت عروسک‌های نمدی ندارید، به شما توصیه می‌کنیم ابتدا ساخت عروسک‌های تیره رنگ را در برنامه کار خود قرار دهید نه عروسک‌هایی با رنگ روشن؛ زیرا بواسطه تجربه کم در این کار، احتمالاً شما نمد را بیش از حد لمس خواهید کرد و لذا ممکن است نمدهای دارای رنگ روشن، لکه لکه و کثیف شوند. تکه‌های نمد را به آهستگی، با دقت و وسواس زیاد برش بزنید. نمد یک حالت زبر و موجدار دارد که همین ویژگی، به جذابیت عروسک‌های نمدی می‌افزاید. پارچه نمدی ریش ریش نمی‌شود، بنابراین برای کار در این مقیاس کوچک، بسیار مناسب به نظر می‌رسد.
نمد دوزی
در بسیاری از کارهای هنری، مثل کشیدن تابلوی رنگ روغن، بافت تابلو فرش، کارهای سیسمونی، گلدوزی، کارهای نمدی و غیره، اغلب شما یک طرح یا الگو را در اختیار دارید که در اغلب اوقات ابعاد آن، با ابعاد کار نهایی مورد نظر شما متفاوت می‌باشد. مثلاً شما می خواهید از روی یک کارت پستال، یک تابلوی رنگ روغن 80 × 120 سانتی‌متر بکشید. یا مثلاً یک طرح گلدوزی در اختیار دارید که ابعاد آن نصف کاغذ A4 می‌باشد، اما می‌خواهید این طرح را آنقدر بزرگ کنید که در روتختی کودک خود بتوانید این طرح را گلدوزی نمایید. ما در این مقاله قصد داریم شما را با روش چگونگی تغییر مقیاس یک طرح یا به عبارت دیگر، کوچک یا بزرگ نمودن یک طرح یا الگو به میزان مطلوب، آشنا نماییم.
کوک مسطح در گلدوزی، شکل دیگری از کوک‌های تیغ ماهی محسوب می‌شود. کوک مسطح در مقایسه با کوک تیغ ماهی، دارای بافتی به هم نزدیکتر و ظاهر کمی برجسته‌تر می‌باشد. در تصویر گلدوزی شده زیر، از این کوک برای کار روی گلبرگ‌های گل، با کمک کوک زنجیره‌ای برای خطوط پیرامونی و گره فرانسوی، برای پرچم گل استفاده شده است.
گلدوزی
کوک کرِتی، یک کوک‌ از خانواده کوک‌های پرسان در گلدوزی به حساب می‌آید و اغلب به عنوان یک کوک پر کننده برای اشکال مختلف برگ در گلدوزی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در وسط این کوک، یک حالت موی بافته، ایجاد می‌شود.
گلدوزی
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!