جستجو
Filters
بستن

پست‌های بلاگ از '2015' 'مهر'

کوک شُل، یک تکنیک فوق‌العاده عالی برای انتقال علائم الگو به پارچه است. در مورد پارچه‌های ضخیم و زمستانی، تکنیک کلیدی و اصلی انتقال علائم الگو به پارچه، استفاده از کوک شل است.
در مقاله قبلی، روش ساخت بندینک یا حلقه‌های پارچه‌ای که از آن‌ها می‌توان به عنوان نوعی جا دکمه استفاده نمود را شرح دادیم. برای کامل‌تر نمودن این مبحث، امروز می‌خواهیم، روش ساختِ نوع دیگری از حلقه‌های بندینک را به شما آموزش دهیم که به جای پارچه، از نخ دمسه، برای ایجاد آن‌ها استفاده می‌شود.
جادکمه، تنها روش استفاده از دکمه‌ها نیست. دکمه‌ها را می‌توان با استفاده حلقه‌های پارچه‌ای به نام بندینک که معمولاً به لبه یک لباس متصل می‌شوند، نیز بست. حلقه‌های پارچه‌ای جادکمه، اغلب در پشت برخی لباس‌های زنانه دوخته می‌شوند.
در ادامه آموزش های نمد دوزی قصد داریم آموزش دوخت یک خرس نمدی را به شکا عزیزان آموزش دهیم. شما می توانید از این خرس زیبا به عنوان جاکلیدی و یا آویز کیف استفاده نمایید.
نمد دوزی
در ادامه آموزش های نمد دوزی قصد داریم آموزش گل لاله نمدی بسیار زیبا را به شما عزیزان آموزش دهیم.
نمد دوزی
در مقاله‌های قبلی، روش دوخت دکمه‌های تخت و ساده و نیز دکمه پایه‌دار را شرح داریم. اکنون می‌خواهیم طرز دوخت دکمه جفتی را به شما آموزش دهیم. دکمه‌های جفتی برای استفاده روی لباس بچه و لباس‌هایی که نیاز به دکمه مخفی دارند، استفاده می‌شود.
آیا تا به حال، در لباسی که آن را آماده خریده‌اید، مشاهده کرده‌اید که گاهی در پشت یک دکمه پایه دار دوخته شده به لباس (البته در پشت پارچه)، دکمه کوچک دیگری دوخته شده است؟ این همان دکمه پشتیبان است. فکر می‌کنید چرا از یک چنین دکمه‌ای، استفاده شده است؟ پاسخ این سوال را در این مقاله جستجو کنید.
دکمه‌ها به لحاظ شکل، اندازه، رنگ و جنس، از تنوع زیادی برخوردارند. یکی از انواع دکمه‌ها که معمولاً روی پارچه‌های ضخیم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند، دکمه‌های پایه‌دار هستند. شما قبلاً با دکمه‌های کلاسیک یا معمولی که در روی خود، 2 یا 4 سوراخ دوخت دارند، آشنا شده‌اید. امروز قرار است، با دکمه‌های پایه‌دار و روش دوختن آن‌ها روی لباس آشنا شویم. این دکمه‌ها، به جای داشتن، 2 یا 4 سوراخ در سطح دکمه (جهت دوختن آن‌ها روی لباس)، در زیر خود، یک حلقه (فلزی یا پلاستیکی) دارند که دکمه از آن طریق، به لباس دوخته خواهد شد.
اکنون که روش دوخت یک جا دکمه با چرخ خیاطی را یاد گرفتید، اجازه بدهید روش دوخت دکمه را نیز فرا بگیریم. دو لایه پارچه که روی یکی دکمه و روی دیگری جا دکمه قرار دارد را روی هم قرار دهید. دکمه را در جای مناسب قرار داده و با استفاده از مداد خیاطی، از داخل جا دکمه‌، مکان دکمه را روی لایه زیرین مشخص کنید.
دوختن جا دکمه، اصلاً کار سختی نیست. اصلاً نترسید. ما روش‌های خیلی ساده و راحتی را به شما یاد می‌دهیم. در حقیقت، بهترین چیزی که باید بخاطر داشته باشید این است که هزاران سال است که انسان خیاطی می‌کند؛ آن‌ هم با چرخ‌ها و ابزارهای دوختی که خیلی ابتدائی‌تر از ابزارهای پیشرفته امروزی هستند و تا حدود زیادی کار را برای ما ساده‌تر کرده‌اند. پس مطمئن باشید که شما می‌توانید خیاطی کنید.
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!