جستجو
Filters
بستن

پست‌های بلاگ از '2015' 'مهر'

در مقاله قبل طریقه دوخت زیپ مرکزی یا زیپ وسط را به شما عزیزان آموزش دادیم. در این مقاله قصد داریم روش دوخت زیپ مرکزی را به روشی دیگر آموزش دهیم.
زیپ مرکزی یا زیپ وسط، طوری دوخته می‌شود که دو لبه تا خورده جایِ دوخت درز، درست در وسط زیپ، یکدیگر را ملاقات می‌کنند، تا زیپ را بطور کامل پنهان نمایند.
زیپ‌های کاپشن طوری طراحی شده‌اند که در انتهای پایین، دو قسمت زیپ کاملاً از هم جدا می‌شوند. در این مقاله، طرز دوخت زیپ کاپشن را قدم به قدم به شما آموزش خواهیم داد.
از زیپ یکطرفه اغلب روی دامن استفاده می‌شود. در این روش دوخت، یک لبه درز زیپ (طرف چپ)، روی دندانه‌های زیپ را پوشانده و آن را پنهان می کند. در این مقاله، ما قصد داریم، طرز دوخت یک زیپ یکطرفه را به شما آموزش دهیم. برای دوخت این زیپ، به پایه زیپ چرخ خیاطی نیاز داریم.
در ادامه آموزش های نمد دوزی قصد داریم آموزش یک گل زیبای نمدی را به شما آموزش دهیم. شما می توانید با دوخت این گل سر زیبا، جلوه ای خاص به گیره سر یا تل دختر کوچولوی خود دهید. پس برای شاد کردن فرشته کوچولوی خود عجله کنید.
نمد دوزی
در ادامه آموزش های نمد دوزی قصد داریم روش دوخت یک جاسوزنی زیبای نمدی را به شما عزیزان آموزش دهیم. جاسوزنی یکی از اساسی ترین ملزومات هر خانوم هنرمند می باشد. پس بدون هیچ معطلی شروع می کنیم.
نمد دوزی
لایی در خیاطی، هم می‌تواند بهترین دوست و هم بدترین دشمن ما باشد. این وسیله، کار خود را (افزودن قوام و استحکام به پارچه) واقعاً خوب انجام می‌دهد؛ اما کار با آن، خیلی هم ساده نیست و به دقت و حوصله ما نیاز دارد. در این مقاله قصد داریم، همه حقایق موجود در باره انواع لایی و کاربرد هریک از آن‌ها را در خیاطی برای شما توضیح دهیم.
در مقالات قبلی، روش دوخت زیپ مخفی را توضیح دادیم. اما نوع دیگری از زیپ وجود دارد که نه تنها مخفی نیست، بلکه به عمد، می‌خواهیم که نمایان باشد. چون نمایان بودن آن، به زیبایی لباس ما خواهد افزود.
در دو مقاله قبلی ما روش دوخت زیپ مخفی با پایه مخصوص زیپ مخفی و نیز دوخت زیپ مخفی با کمک پایه معمولی چرخ را آموزش دادیم. برای تکمیل نمودن این مبحث مهم، در این مقاله روش دوخت زیپ مخفی با کمک پایه استاندارد زیپ را نیز به شما آموزش خواهیم داد.
در مقاله قبلی، طرز دوخت زیپ مخفی با پایه مخصوص زیپ مخفی چرخ خیاطی را آموزش دادیم. اما مشکل اینجاست که زیپ‌های موجود در بازار، استاندارد نیستند و ممکن است دندانه‌های زیپ، در داخل شیار پایه زیپ مخفی، گیر کند و کار آنطور که انتظار داریم، خوب پیش نرود. از طرفی، پایه زیپ مخفی چرخ خیاطی، معمولاً همراه با چرخ خیاطی، به مشتری تحویل داده نمی‌شود و شما باید آن را بطور جداگانه تهیه نمایید. شاید برخی از دوستان، این پایه مخصوص زیپ مخفی را در اختیار نداشته باشند. لذا تصمیم گرفتیم که روش دوخت زیپ مخفی با پایه معمولی چرخ را به شما اموزش دهیم. در مقاله بعدی، روش دوخت زیپ مخفی با پایه استاندارد زیپ را نیز آموزش خواهیم داد.
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!