جستجو
Filters
بستن

پست‌های بلاگ از '2015' 'آبان'

در ادامه معرفی پروژ‌های بافت، امروز طرز بافت یک مانتو با طرح کشباف فارو را به شما آموزش خواهیم داد. این مانتوی راحت و گرم، بسیار مناسب فصل سرد زمستان است. با توجه به فضای آزادی تحرک در نظر گرفته در طراحی آن و قد بلند این مانتو، به راحتی می‌توانید آن را روی هر لباس دیگری بپوشید. در این مانتو از الگوی بافت کشباف فارو استفاده شده است.

اين يقه نيز جزو يقه‌هاي برگردان روي هفت است. با اين تفاوت که برگردان يقه، دوقطعه‌اي است. قطعۀ پايين یقه، متصل به بالاتنه بوده و قطعۀ بالايي يقه، جداگانه برش زده شده و به قطعۀ پاييني وصل مي‌شود.
یکی از مهم‌ترین انواع یقه‌ها، یقه‌های برگردان روی هفت می‌باشند. این یقه‌ها عبارتند از: یقه آمریکایی، یقه ارشال، یقه شال و یقه انگلیسی.
در ادامه آموزش های نمد دوزی امروز روش دوخت یک پرنده کوچولوی نمدی را به شما آموزش می دهیم. از این پرنده در اکثر تزئینات نمدی استفاده می شود. دوخت این پرنده پر کاربرد، بسیار ساده است. شما می توانید با صرف زمانی اندک، این پرنده نمدی را آموزش گرفته و بدوزید. پس شروع می کنیم.
نمد دوزی
در ادامه سلسله مقالات مربوط به ترسیم الگوی انواع یقه‌ها در خیاطی، باید در اینجا یک پرانتز باز کنیم و به یک موضوع فرعی بپردازیم. این مبحث فرعی، به لباس‌های جلو باز (دکمه‌خور) مربوط می‌شود. لباس‌هایی که در قسمت بالاتنه جلو، دکمه می‌خورند، باید فضایی برای دوخت دکمه و جا دکمه، روی باصطلاح «هم گرد» لباس (در خط مرکزی الگوی بالاتنه جلو) در نظر گرفته شود. مقدار این فضا، به میزانِ نصف قطر دکمه، به اضافه 0.5 تا 1 سانتی‌متر دیگر (با توجه به ضخامت پارچه) می‌باشد.
در مقاله قبلی، طریقه رسم الگوی یقه گرد را به شما آموزش دادیم. در این قسمت از سلسله مقالات آموزش پایه خیاطی، طریقه رسم الگوی یقه هفت را به شما آموزش خواهیم داد.
در مقاله انواع یقه در خیاطی، به معرفی همه انواع یقه‌ و مشخصات هریک از آن‌ها پرداختیم. در ادامه مقالات پایه در خیاطی، قصد داریم، روش ترسیمِ الگوی هریک از انواع یقه را مورد بررسی قرار دهیم. در این قسمت، طریقه رسم الگوی یقه گرد را به شما آموزش خواهیم داد.
در ادامه آموزش های نمد دوزی امروز آموزش یک عروسک بامزه نمدی دیگر را به شما عزیزان آموزش می دهیم. با یادگیری این مارمولک نمدی تقریباٌ کلکسیون حیوانات نمدی شما رو به تکمیل شدن است. البته ما همچنان مشغول آماده سازی مقالات آموزشی دیگر حیوانات نمدی، هستیم. پس شما هم دست به کار شوید تا از آموزش ها جا نمانید.
نمد دوزی
در ادامه آموزش های نمددوزی، امروز روش دوخت عروسک نمدی اسب دریایی را، برای شما عزیزان آماده نمودیم. شما می توانید بر روی بدن اسب دریایی خود، هر تزئینی را انجام دهید.
نمد دوزی
در این مقاله روش انتقال پنس به حلقه گردن را به شما آموزش خواهیم داد.
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!