جستجو
Filters
بستن

پست‌های بلاگ از '2015' 'آبان'

در ادامه آمورش های نمددوزی، امروز روش دوخت یک آویز زیبا با عروسک جغد نمدی، را به شما عزیزان آموزش میدهیم. شما می توانید هر عروسک نمدی دیگری را جایگزین این جغد نمدی نمایید.
نمد دوزی

در ادامه معرفی پروژه‌های بافت، قصد داریم طی چند مقاله متوالی، مدل‌های مختلف و زیبایی از شال‌های توری بافی را به شما آموزش دهیم. مدل شالی که برای امروز در نظر گرفتیم، قلبِ عشق نام دارد.

بلاک کردن بافت، بخشی از کارهای نهایی بافت محسوب می‌شود که قبلاً در این مقاله، مفصلاً آن را شرح دادیم. این کار در توری‌بافی، از درجه اهمیت بیشتری برخوردار است، چون با بلاک کردن، زیبایی واقعی بافت، جلوه خواهد نمود. شما وقت و تلاش زیادی را صرف بافتن یک شال ظریف توری‌بافی شده صرف می‌کنید. پس، روی این قسمت نهایی و مهم هم وقت کافی بگذارید.
رکِن، ساده‌ترین الگوی بافت به حساب می‌آید، چون تمام رج‌ها از زیر بافته می‌شوند. شمردن تعداد رج‌ها در بافت رکن، با بافت ساده تفاوت دارد، زیرا هر دو طرفز بافت، پر نوارهای برجسته (ridges) است و از دونه‌های V شکل (در بافت ساده)، خبری نیست.
چندین روش، برای سر انداختن روی نخ کمکی وجود دارد که همه آن‌ها، هدف یکسانی را دنبال می‌کنند: ایجادِ یک نقطه شروع کار، و قرار دادن اولین رجِ دونه‌ها، روی یک نخ کمکی که بعداً به آسانی می‌توان این نخ کمکی را حذف نمود؛ بطوریکه این دونه‌ها را همزمان با بیرون کشیدن نخ کمکی، بتوانید روی یک میل بافتنی قرار داده و بافتن در جهتِ مقابل را شروع کنید و یا اینکه خیلی ساده، این رج را کور نمایید. سر انداختن نامرئی روی نخ کمکی، در چند موقعیت خیلی مفید واقع می‌شود: مثلاً اگر بخواهید دو انتهای یک شال، با یکدیگر همسان باشند، می‌توانید با سر انداختن نامرئی روی نخ کمکی شروع نموده، تا انتها ببافید، سپس کور کنید و در آخر دوباره به نقطه شروع برگردید، نخ کمکی را از رج سرانداخته شده بیرون کشیده و همزمان، میل بافتنی را وارد این دونه‌ها نمایید و درست به همان طریق که انتهای دیگر بافت را کور کردید، این سمتِ بافت را نیز کور کنید.. این فقط یک مثال از کاربردهای متعدد این تکنیک می‌باشد. تکنیک سر انداختن نامرئی روی نخ کمکی، در توری بافی خیلی کاربرد دارد.

در مقاله قبلی، طرزبافت یک ساق پای بافتنی را آموزش دادیم. در این قسمت از پروژه‌های بافت، طرز بافتِ یک ساق دست بافتنی را به شما آموزش خواهیم داد.

اولین نفری که مطلع می شود، باشید!