جستجو
Filters
بستن

پست‌های بلاگ از '2017' 'تیر'

این الگو، که امواج روان و سیّال دریا را در ذهن تداعی می‌کند، طرحی زیبا روی بافته شما ایجاد خواهد نمود.

اغلب الگوهای چهل تکه دوزی، از بلوک‌های هم اندازه تشکیل شده‌اند. همین‌که سایز بلوک نهایی در الگو را تعیین کردید (سایز بلوک منهای جای دوخت)، عرض رویه لحاف چهل تکه را به سایز هر بلوک تقسیم کنید تا تعداد بلوک‌ها در هر ردیف بدست آید. سپس طول رویه لحاف چهل تکه را بر سایز بلوک تقسیم کنید تا تعداد ردیف‌های بلوک (در طول لحاف) بدست آید. اگر این دو عدد را در هم ضرب کنید (تعداد بلوک‌ها در هر ردیف × تعداد ردیف‌ها)، تعداد کل بلوک‌ها بدست می‌آید. خیلی احتمال دارد که اعداد حاصل از این تقسیم‌ها، یعنی تعداد بلوک‌ها در هر ردیف و نیز تعداد کل ردیف‌ها در طول الگو، اعداد صحیح و رُند نباشند، در این وضعیت باید چکار کنیم؟

دوستان، اگر درس‌های آموزش شماره دوزی در پارسی مید را از ابتدا دنبال کرده باشید، اکنون می‌توانید به راحتی طرح‌های زیبای شماره دوزی را به راحتی خودتان دوخته و از آین هنر لذت ببرید. امروز الگوی دوخت شماره دوزی گل بنفشه را تقدیم شما می‌کنیم.

اندازه‌های استاندارد تشک در جاهای مختلف دنیا با هم متفاوت است. لذا در همین ابتدای مقاله، در مورد ابعاد رایج تشک‌های کارخانه‌ای در ایران صحبت می‌کنیم. سپس توضیحاتی در مورد سایز لحاف چهل تکه خواهیم داد. یکی از مهم‌ترین جنبه‌های رسیدن به یک خواب رضایت‌بخش هنگام شب، داشتن فضای کافی برای استراحت کامل می‌باشد. گاهی اوقات، ما به اشتباه تشکی را خریداری می‌کنیم که نسبت به سایز ما کوچک است.

حتماً با آویزهای گردنبند، همراه با شیشه محدب که برای ساخت گردنبندهایی با تصاویر دلخواه، مورد استفاده قرار می‌گیرند، آشنا هستید. این آویز‌ها یا قاب‌های خالی گردنبند، در اشکال دایره‌ای، مربعی، بیضی و ... در سایزهای مختلف، در فروشگاه پارسی مید موجود هستند. برای مشاهده آن‌ها روی این لینک کلیک کنید. خیلی از ما دوست داریم، گردنبندی داشته باشیم که از عکس کودکمان یا هر تصویر دلخواه دیگر به سلیقه و میل خودمان در آن، استفاده کنیم. اما نمی‌دانیم که چگونه عکس مورد نظر خود را با سایز گردنبند و شکل آن (دایره، بیضی یا مربع) منطبق کنیم. ما در این آموزش، به شما یاد خواهیم داد که چگونه تصاویر دلخواه خود را با سایز و شکل قاب گردنبند، همسان نماییم.

آموزش زیورآلات

همانطور که حتماً تا اینجای این مقاله متوجه شدید، هیچ خمیر پلیمری، نمی‌تواند به عنوان بهترین خمیر معرفی شود. این امر وابسته به آن است که شما چه کاری می‌خواهید با آن انجام دهید. بطور خلاصه، در اینجا چند توصیه در انتخاب برندهای خمیر پلیمری برای هر نوع کاربرد هنری در این حوزه را به شما معرفی می‌نماییم

عروسک سازی

خمیر پلیمری، ابزار اصلی ساخت مجسمه‌ها و زیورآلات پلیمری است. اغلب مردم از این نوع خمیر، تحت عنوان خمیر فیمو یاد می‌کنند. اما باید متذکر شویم که واژه فیمو نام اولین برند خمیر پلیمری در دنیاست که در سال 1954 میلادی توسط شرکت استدلر به دنیا معرفی شد. این خمیر در آلمان ساخته می‌شود و دارای خطوط تولید متنوعی است که به هریک از آن‌ها خواهیم پرداخت.

عروسک سازی
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!