جستجو
Filters
بستن

چگونه در جی‌میل، یک ایمیل بسازیم

روش ساخت یک حساب ایمیل در یاهو را قبلاً به شما آموزش دادیم. امروز قصد داریم روش ساخت یک حساب ایمیل در سرویس جی‌میل را به شما آموزش دهیم.

ابتدا وارد سایت گوگل به آدرس google.com بشوید.

در قسمت بالا و سمت راست صفحه گوگل، روی لینک gmail کلیک کنید.

در صفحه بعدی روی دکمه Create an account کلیک کنید.

بلافاصله صفحه‌ای باز خواهد شد که در آن فرم ثبت نام جی‌میل، در پیش روی شما قرار می‌گیرد.

خُب اجازه بدهید تک تکِ این فیلدها را به شما توضیح بدهیم.

اولین فیلدی که با آن مواجه می‌شوید، فیلد نام و نام خانوادگی است.

مطابق شکل زیر، نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. مجبور نیستید نام و نام خانوادگی واقعی خود را وارد کنید. به هرحال، هنگام ارسال ایمیل به دوستان، این نام و نام خانوادگی، به آن‌ها نمایش داده خواهد شد.

در فیلد بعدی قرار است آدرس ایمیل خود را بسازید. قبل از علامت @، نام یا آی‌دی ایمیل شما خواهد بود که باید یک نام برای آن انتخاب کنید. در واقع در اینجا، نام ایمیل خود را انتخاب خواهید کرد. وقتی به فیلد بعدی می‌روید، اگر این نام تکراری باشد، گوگل با یک پیام قرمز رنگ، به شما می‌گوید که این نام تکراری است و در همان زمان چند نام موجود را به شما پیشنهاد می‌کند که در شکل زیر نشان داده شده است.

می‌توانید نام پیشنهادی گوگل را بپذیرید یا اینکه نام جدیدی را برگزینید که تکراری نباشد. مثلاً من نام shadihasani2016 را تست کردم که گوگل آن را پذیرفت.

فیلد بعدی، مربوط به انتخاب کلمه عبور یا پسورد است. یک کلمه عبور انتخاب کنید که حداقل 8 کاراکتر باشد و ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک و علائمی مثل @ و $ و ... باشد. مثلاً n@Hid1362

اگر کلمه عبور انتخابی شما ضعیف باشد (مثلاً فقط از اعداد تشکیل شده باشد)، گوگل ضعیف بودن آن را با نواری قرمز رنگ مشخص می‌کند.

اگر قدرت پسورد، متوسط باشد، گوگل آن را با نوار زرد رنگ نشان می‌دهد.

اگر قدرت پسورد، خوب باشد، گوگل آن را با نوار آبی رنگ نشان می‌دهد.

اگر پسورد، قوی باشد، گوگل آن را با نوار سبز رنگ نشان می‌دهد.

توجه: پسورد خود را به حافظه بسپارید و یا در جایی مطمئن، یادداشت و نگه داری کنید.

در فیلد بعدی، یک‌ بار دیگر باید پسورد را وارد کنید. از آنجایی‌که کاراکترهایی که به عنوان پسورد وارد می‌کنید، به صورت دایره‌های سیاه رنگ هستند، شما آنچه را تایپ می‌کنید، نمی‌بینید. برای آنکه شما به اشتباه پسورد را وارد نکرده باشید، گوگل از شما می‌خواهد یکبار دیگر پسورد را وارد کنید. سپس گوگل، مقادیر این دو فیلد را با هم مطابقت می‌دهد که اگر با هم یکسان باشند، یعنی شما پسورد مورد نظر خود را درست تایپ کرده‌اید و اگر نه، گوگل پیام خطایی مبنی بر عدم تطابق پسورد در این دوفیلد را صادر می‌کند که شما باید آن را اصلاح نمایید.

در فیلد بعدی باید تاریخ تولد خود را به میلادی وارد کنید. در اینترنت سایت‌های زیادی هستند که به رایگان تبدیل تاریخ شمسی به میلادی را برای شما انجام می‌دهند.

فیلد بعدی، فیلد انتخاب جنسیت است. اگر مونث هستید، از منوی کشویی مربوطه، گزینه female و اگر مذکر هستید، گزینه male را انتخاب کنید.

در فیلد بعدی باید یک شماره موبایل وارد کنید. ابتدا از منوی کشویی، کد +98 که نام Iran در کنار آن است را انتخاب کنید و سپس در این فیلد تلفن همراه خود را (بدون صفر اول آن) وارد کنید.

فیلد بعدی، از شما می‌خواهد در صورت امکان یک ایمیل پشتیبان از خودتان ارائه کنید که در مواقعی که نام کاربری یا پسورد خود را فراموش می‌کنید، بتوان از طریق این ایمیل اطلاعات را بازیابی نمود.

در فیلد بعدی کشور محل اقامت خود را تعیین نمایید.

در نهایت، دکمه Next Step را بزنید.

در صفحه بعدی باید توافق نامه کاربری سرویس جی‌میل را بپذیرید. در ابتدا دکمه I Agree (موافقم) به رنگ خاکستری بوده و فعال نیست. پس از اینکه متن را تا انتها مشاهده کردید، این دکمه به رنگ آبی در می‌آید.

روی دکمه I Agree کلیک نمایید.

صفحه بعدی، صفحه خوشامد گویی است. روی دکمه Continue to Gmai‌ کلیک کنید تا وارد ایمیل خود بشوید.

اکنون شما وارد ایمیل خود شده‌اید. فلش سبز رنگ، جعبه پستی ایمیل (Inbox) شما را نشان می‌دهد.

اولین نفری که مطلع می شود، باشید!