جستجو
Filters
بستن

چگونه در یاهو ایمیل بسازیم؟

برای ثبت نام در سایت پارسی‌مید، به یک ایمیل نیاز دارید. اگر هنوز یک ایمیل ندارید، روش ساخت آن در محیط یاهو را در این آموزش فرا خواهید گرفت.
برای این کار، پس از وصل شدن به اینترنت، به صفحهٔ اصلی یاهو به نشانی Yahoo.com بروید.
روی Sign In کلیک کنید.

در پایین صفحه باز شده، روی Sign Up (عضو شوید) کلیک نمایید.

 

صفحهٔ جدیدی باز می‌شود و یاهو از شما می‌خواهد که برای عضویت، به پرسش‌هایی پاسخ دهید و یک نام کاربری و نیز یک کلمه عبور برای خود انتخاب نمایید.

 

نام و نام خانوادگی (First name, Last name):
در خانه‌های مربوطه، نام (First name)و نام خانوادگی (Last name) خود را با حروف انگلیسی وارد کنید، بهتر است از نامی مستعار استفاده کنید، و چون در نامه‌هایی که به دوستانتان خواهید نوشت این نام نمایش داده خواهد شد.

ایمیل یاهو(Email Address):
در فیلد Email Adress قبل از علامت @ و عبارت yahoo.com که در مجموع ایمیل شما را تشکیل خواهند داد، کلمه یا عبارتی را انتخاب و وارد کنید که از این پس به عنوان آی دی یا هویت یا شناسه یا نام کاربری و قسمت اصلی ایمیل شما شناخته خواهد شد.

کلمه یا عبارت انتخابی شما باید متشکل از حروف انگلیسی و یا حروف همراه با اعداد و یا علامت خط زیر «_» و یا یک دات «‌.» باشد و حتما باید با یک حرف شروع شود و نیز حروف باید بدون هیچگونه فاصله‌ای از هم نوشته شوند.
تعداد حروف و اعداد و علامات انتخابی باید حداقل 4 و حداکثر ۳۲ عدد باشد. همانطور که نامی را وارد می‌کنید، وقتی به فیلد بعدی می‌روید، ممکن است یاهو به شما بگوید این نام قبلاً انتخاب شده است و نام دیگری را انتخاب کنید. شما ممکن است با چنین پیامی مواجه شوید:


A Yahoo account already exists with this email address

 

 

در صورت مشاهده این پیام می‌توانید یکی از چند آی دی پیشنهادی یاهو را برگزینید.


با طی این مرحله، شما دارای ایمیلی مانند این shadihasani482@yahoo.com خواهید شد که با آن می‌توانید برای دوستانتان نامه بفرستید و یا چت کنید. در این مثال،shadihasani482 همان نام کاربری پیشنهادی یاهو به شماست. اگر آن را دوست ندارید، باید موارد دیگری را که به ذهن‌تان می‌رسد تست کنید تا بالاخره یاهو یکی از آن‌ها را بپذیرد.

رمز عبور(Password):
در انتخاب رمز عبور، چند نکته را مد نظر داشته باشید: کلمه یا عبارت انتخابی باید دارای 6 الی ۳۲ حرف باشد، فاصله‌ای بین حروف وجود نداشته نباشد، از نام و نام کاربری خود استفاده نکنید.
رمز عبور نسبت به بزرگی و کوچکی حروف انگلیسی، حساس است و اگر از شکل بزرگ حروف استفاده کردید آن‌ را بیاد داشته باشید؛ هنگام انتخاب کلمه عبور، حتماً کامپیوترتان درحالت انگلیسی نویسی باشد:

 

یا اگر در حالت فارسی است، در هنگام وارد کردن رمز عبور، حتماً کامپیوتر را در حالت فارسی‌نویسی قرار دهید.

 

برای آنکه رمزی قوی و قابل اطمینان داشته باشید از ترکیبی از حروف و اعداد و علایم، و حروف بزرگ و کوچک، استفاده کنید. اگر رمز انتخابی شما، برای یاهو قابل قبول باشد، یاهو همان جا با تعداد خانه‌های سبز، ایمنی و استحکام رمز عبور را نشان‌تان خواهد داد.


شماره موبایل(Mobile phone number):
در این ردیف ابتدا کد ایران +98 را انتخاب کنید و شماره همراه خود را بدون درج صفر اول آن ثبت کنید:
9122980765


تاریخ تولد(Birthday):
با کلیک روی منوهای بازشو، یکی از ماه‌ها را انتخاب و کلیک نمایید. در خانهٔ روز(Day)،یکی از روز‌های ماه را به عدد بنویسید و در قسمت سال(Year)باید مطابق سال میلادی، سال تولد خود را بنویسید و بهتر است سال تولدی بزرگتر از هجده سال را برگزینید.جنسیت (Gender):
با کلیک روی منوی آن، یکی از دو حالت مذکر (Male) یا مونث (Female) را انتخاب و روی آن کلیک نمایید. (انتخاب این گزینه اختیاری است).در پایان بر روی Continue کلیک کنید.

 

در صفحه‌ی جدید، شماره‌ی همراهی که درج کرده‌اید نشان داده می‌شود. با کلیک بر روی دکمه "Text me a code" کدی به شماره وارد شده ارسال می شود.

 

یک SMS برای شما ارسال می‌شود با این مضمون:

Your Yahoo Account Key is 43038

البته کد 43038 در مورد این مثال برای من ارسال شد. این کد برای شما متفاوت خواهد بود.

کد وارد شده را در کادر آن وارد کنید و بر روی دکمه "Verify" کلیک کنید.

 

پیامی مبنی بر موفقیت شما در ثبت ایمیل نشان داده می‌شود.

 

با کلیک روی دکمه "Let’s get started" پس از لحظاتی وارد صندق پست الکترونیک خود می‌شوید.

اولین نفری که مطلع می شود، باشید!